Про мене

Біографія

Аніко Долідзе – українська співачка з грузинської душею і впізнаваним голосом.

Їй цікаво бути поза форматом і важливо бути чесною зі своїм слухачем. Тому за кожною програмою стоїть величезний пласт непомітною глядачеві роботи:

«Здається, після моєї підготовки до концерту, сусіди можуть заспівати всю програму разом зі мною».

В її голосі змішалися ніжність і міць двох народів. А мікс двох культур – української та грузинської – відображений в її репертуарі. Аніко співає грузинські та українські народні пісні, переосмислюючи їх і вдихаючи нове життя в архаїчну етніку.

Аніко впевнена, що на тембр голосу впливає національність, місце, де народився і де живеш.

Аніко народилася в українському місті Чернігів, там же отримала початкову музичну освіту по класу фортепіано. Музику вибрала в дитинстві інтуїтивно, сама записалася в музичну студію.

«Я марила фортепіано, як і всі діти, напевно. Я спала і бачила фортепіано, малювала клавіші і грала на уявному інструменті»

У 12 років Аніко почала відвідувати вокальну студію і в 1999 році вступила в Київське державне вище музичне училище ім. Р.М. Глієра на факультет естрадного вокалу. А в 2003 – на джазовий факультет училища ім. Глієра.

Під час навчання почалися перші експерименти з українським та грузинським фольклором, і відбулося перше знайомство з джазом, з часом переросше в любов.

Закінчивши джазовий факультет, Аніко повернулася в alma mater в 2013 році вже в якості викладача. У неї свої, на перший погляд парадоксальні, принципи роботи:

«Я не думаю, що вчитель повинен надихати студента, все якраз навпаки. І мої учні мене надихають, я щиро радію їхнім досягненням».

Проекти

Ethnic Travel Project

Це «багатовікові народні пісні різних куточків Грузії, «пропущені» через любов до джазу», а також авторські композиції, стилізовані під грузинський фолк.

«Я люблю фольклор – це світовідчуття народу. Я назавжди полюбила джаз і пробую об’єднати те, що люблю».

Проект став першим досвідом співпраці з джазовими музикантами і, розпочавшись виконанням пісні «Накадулі», продовжує розвиватися і поповнюватися новими композиціями.

Aniko Dolidze & Land Forces Jazz Orchestra

В репертуарі Aniko Dolidze & Land Forces jazz Orchestra три концертних програми: «Танцювальні хіти ери Свінгу», «Merrу Swinging Christmas» і «Dear Ella».

«Gratitude to Giya Kancheli»

Проект присвячений музиці геніального грузинського композитора Гії Канчелі, написаної для театру і кіно. Проект народився завдяки поїздці до Грузії і несподіваного знайомства з композитором. З тих пір музика Канчелі стала для Аніко талісманом.

«Музика Канчелі глибоко змістовна і мудра. І це велике щастя мати можливість доторкнутися до неї серцем. Музична мова Канчелі відкриває, оголює душу. Це мова, якою я хочу щиро говорити з публікою».

Аранжувальником і піаністом проекту виступив український джазовий музикант Родіон Іванов, також у проекті взяли участь Сергій Сидоренко (труба, флюгенгорн, гітара, звукові ефекти), Ігор Закус (бас-гітара), Роман Яковчук (ударні).

«Jazz Kolo» Ігоря Закуса

В рамках проекту за участю Аніко було записано чотири програми: «Різдво», «Acid-Kolo», «Voices» і «Duets».

Aniko Dolidze Big Band

Це музична машина часу, яка повертає нас в 30-40 роки минулого століття – еру свінгу і біг-бендів, в атмосферу нью-йоркських танцклубів.